Середа, 16.01.2019, 08:38
Заклад дошкільної освіти "ЗОЛОТА РИБКА"
с. Синівка Липоводолинського району Сумської області

 

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Серпень » 27 » Оздоровлення 2018р.
15:23
Оздоровлення 2018р.

Робота дошкільного навчального закладу «Золота рибка» у літній період 2018 року була направлена на виконання Закону України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», наказу відділу освіти,молоді та спорту Липоводолинської РДА від 24.05.2018 №124-ОД «Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей влітку 2018 році», наказу по дошкільному закладі № 24-ОД від 24.05.2018 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей в дошкільному закладі».

Для організації оздоровчого періоду колективом дошкільного закладу було проведено належну підготовчу роботу: розроблено заходи щодо підготовки закладу до літнього оздоровлення, план роботи на літній період, розглянуто, обговорено та затверджено на засіданні педагогічної ради (протокол №4 від 10.05.2018р.) Комплексний план загартовуючих і оздоровчих заходів з дітьми, примірне двотижневе меню на літній період, орієнтовний розподіл часу погоджено з Держпродспоживслужбою в Липоводолинському районі. Розроблені графіки контролю за якістю харчування, загартуванням дітей, дотриманням правил техніки безпеки, охороною життя і здоров»я дітей. На виробничій нараді з усіма працівниками дитсадка обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, проведені інструктажі з працівниками з питань охорони життя та здоров'я дітей; консультації для вихователів щодо планування та проведення усіх форм роботи з дітьми протягом літа.

Протягом травня здійснено благоустрій всієї підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячому майданчику, зроблений капітальний ремонт даху літнього павільйону проведено генеральне прибирання групової кімнати та службових приміщень.

Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров’я дітей, тому планом визначено систему фізкультурно-оздоровчих заходів та заходів щодо загартування та зміцнення здоров’я дітей протягом літнього періоду. Як і кожного року оздоровчий період розпочалося зі районної спортивної спартакіади «Малятко», де наша команда старших дошкільнят «Ластів»ята» приймала участь та виборола ІІІ місце. На літній період різновікова група переведена на санаторний режим роботи.

Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного і психічного розвитку. Проведення літнього оздоровлення в ДНЗ «Золота рибка» передбачало розв’язання навчально - виховних завдань, що досягалися організацією змістовної діяльності дітей. Основними завданнями в оздоровчий період були :

- реалізація системи заходів направлених на оздоровлення і фізичний розвиток дітей , їх всебічне виховання розвиток допитливості, пізнавальної активності, формування культурно – гігієнічних навичок;

- створити умови , які забезпечують охорону здоров’я дітей для самостійної творчої діяльності дітей на майданчику ;

- проводити педагогічну та соціальну просвіту батьків по питаннях виховання та оздоровлення дітей в літній період.

Пріорітетними напрямками роботи на літній період були:

- фізкультурно – оздоровча робота;

- культурно – довільна діяльність;

-дослідницька діяльність.

Основну частину часу діти проводили на свіжому повітрі . Вихователі використовували усі можливості спілкування дітей з природою, що було провідним фактором всього оздоровчого періоду. Заняття влаштовували у куточках відпочинку, на травичці. Використовували казкотерапію, пальчикову гімнастику.

Окремі види роботи з дітьми такі як, праця і спостереження в природі, ознайомлення з оточуючим світом в літніх умовах стають значно різноманітнішими. Літо надає великі можливості для формування реалістичних уявлень у дітей про природу, для виховання у них допитливості, уміння спостерігати, логічно мислити. Ця пора року благодатна тим, що в дитини зв»язок з природою найбільш тісний. Педагоги активно формували в дітей екологічну поведінку в природі. Проводили пошуково-дослідницьку роботу на екологічнй стежині, цільові прогулянки в парк, на луг, рослини, комахи та птахи, участь дітей по догляду за квітами, за міні-городом створювали необмежений простір для надання дітям цікавої інформації про природу рідного краю. Діяльність дошкільного закладу спрямована на організацію різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього відпочинку, закріплення та розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через види дитячої діяльності:рухової, ігрової, пізнавальної і художньої.

Основним пунктом в режимі дня є виконання фізкультурно оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика,гімнастика після сну, фізкультурні заняття, фізкомплекси на прогулянці, піші переходи, прогулянки,розваги,спортивні свята.

Проводилися повітряні та сонячні ванни, загартування водою, щоб діти не відчували втоми, вправи великої активності чергувалися спокійними. Використовувалися слідуючі оздоровчі продецудири: обливання водою, полоскання горла водою кімнатної температури, сонячні ванни, прогулянки босоніж по вологому піску, траві, прогулянки на свіжому повітрі. Здійснювався педагогічний контроль рухового режиму у групі.

Всі види занять за виключенням музичних проводились на свіжому повітрі.

В період оздоровчого періоду було проведено ряд заходів та свят згідно плану. Батькам вихованців були надані консультації: « Літо і його небезпека Тепловий сонячний удар», «Правила поведінки на воді», «Як запобігти гостро-кишкових інфекцій». Були випущені санбюлетні: «Питний режим вдома», « Складаємо літній раціон для дитини», «Чисті руки- запорука здоров»я».

  • дітей проводилася згідно плану. Кожен тиждень і день мав свою назву: «В гостях у літа», «Мандрівка казкою», «Ми веселі сонечка», «День юного артиста» і т.д.

Були проведені свята та розваги:

- до Дня захисту дітей — районна спартакіада «Малятко»;

- спортивне свято «Ми веселі дошкільнята – щоб здоровими зростати, треба весело нам грати, фізкультуру поважати!»

- до Дня незалежності — «Шануймо Україну»

Конкурси:

- «Найкращий малюнок на асфальті»,

- «Шукаємо таланти»,

- «Розкажи вірша про літо»

Розваги: «Шоу мильної бульбашки», «Літо зустрічаємо», «Прийшов Спас – готуй рукавиці про запас».

  • з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування. Організація харчування дітей в літній період здійснювалась згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», а також «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», чинних санітарних норм та правил. На літній період в закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування, проводився контроль за дотриманням правил організації харчування адміністрацією садочка. Кожного дня з 10 до 11 годині ранку організовувався другий сніданок. За сприятливих погодніх умов діти отримували другий сніданок в дитячому кафе «Ягідка», яке було «облаштовано» педагогами закладу на спортивно-ігровому майданчику. А коли погода не дозволяла сніданок отримувати на свіжому повітрі «кафе» переносилося в приміщення екологічної кімнати закладу. Діти отримували соки, вживали банани, апельсини, яблука, різноманітні ягоди, а під час обіду їх харчовий раціон доповнювали свіжі овочі.

За результатами роботи з оздоровлення дітей в літній оздоровчий період 2018 року варто зазначити в ДНЗ було оздоровлено 21дітину, які відвідували заклад у літній період , що складає 75%.

Таким чином, слід відзначити, що оздоровчий період в дошкільному закладі «Золота рибка» було проведено на належному рівні.

SAM_4201 SAM_4201      ...Позаду веселкове літо... Для наших маленьких вихованців воно було цікавим, захоплюючим та змістовним. Усі проведені протягом літа заходи запам’ятались дітям новими враженнями від побаченого, дитячі голівки збагатились новими знаннями, їх тіло здоровям, а очі сяють радістю – поставленої мети досягнуто!

ільного навчального закладу «Золота рибка» у літній період 2018 року була направлена на виконання Закону України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», наказу відділу освіти,молоді та спорту Липоводолинської РДА від 24.05.2018 №124-ОД «Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей влітку 2018 році», наказу по дошкільному закладі № 24-ОД від 24.05.2018 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей в дошкільному закладі».

Для організації оздоровчого періоду колективом дошкільного закладу було проведено належну підготовчу роботу: розроблено заходи щодо підготовки закладу до літнього оздоровлення, план роботи на літній період, розглянуто, обговорено та затверджено на засіданні педагогічної ради (протокол №4 від 10.05.2018р.) Комплексний план загартовуючих і оздоровчих заходів з дітьми, примірне двотижневе меню на літній період, орієнтовний розподіл часу погоджено з Держпродспоживслужбою в Липоводолинському районі. Розроблені графіки контролю за якістю харчування, загартуванням дітей, дотриманням правил техніки безпеки, охороною життя і здоров»я дітей. На виробничій нараді з усіма працівниками дитсадка обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, проведені інструктажі з працівниками з питань охорони життя та здоров'я дітей; консультації для вихователів щодо планування та проведення усіх форм роботи з дітьми протягом літа.

Протягом травня здійснено благоустрій всієї підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячому майданчику, зроблений капітальний ремонт даху літнього павільйону проведено генеральне прибирання групової кімнати та службових приміщень.

Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров’я дітей, тому планом визначено систему фізкультурно-оздоровчих заходів та заходів щодо загартування та зміцнення здоров’я дітей протягом літнього періоду. Як і кожного року оздоровчий період розпочалося зі районної спортивної спартакіади «Малятко», де наша команда старших дошкільнят «Ластів»ята» приймала участь та виборола ІІІ місце. На літній період різновікова група переведена на санаторний режим роботи.

Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного і психічного розвитку. Проведення літнього оздоровлення в ДНЗ «Золота рибка» передбачало розв’язання навчально - виховних завдань, що досягалися організацією змістовної діяльності дітей. Основними завданнями в оздоровчий період були :

- реалізація системи заходів направлених на оздоровлення і фізичний розвиток дітей , їх всебічне виховання розвиток допитливості, пізнавальної активності, формування культурно – гігієнічних навичок;

- створити умови , які забезпечують охорону здоров’я дітей для самостійної творчої діяльності дітей на майданчику ;

- проводити педагогічну та соціальну просвіту батьків по питаннях виховання та оздоровлення дітей в літній період.

Пріорітетними напрямками роботи на літній період були:

- фізкультурно – оздоровча робота;

- культурно – довільна діяльність;

-дослідницька діяльність.

Основну частину часу діти проводили на свіжому повітрі . Вихователі використовували усі можливості спілкування дітей з природою, що було провідним фактором всього оздоровчого періоду. Заняття влаштовували у куточках відпочинку, на травичці. Використовували казкотерапію, пальчикову гімнастику.

Окремі види роботи з дітьми такі як, праця і спостереження в природі, ознайомлення з оточуючим світом в літніх умовах стають значно різноманітнішими. Літо надає великі можливості для формування реалістичних уявлень у дітей про природу, для виховання у них допитливості, уміння спостерігати, логічно мислити. Ця пора року благодатна тим, що в дитини зв»язок з природою найбільш тісний. Педагоги активно формували в дітей екологічну поведінку в природі. Проводили пошуково-дослідницьку роботу на екологічнй стежині, цільові прогулянки в парк, на луг, рослини, комахи та птахи, участь дітей по догляду за квітами, за міні-городом створювали необмежений простір для надання дітям цікавої інформації про природу рідного краю. Діяльність дошкільного закладу спрямована на організацію різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього відпочинку, закріплення та розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через види дитячої діяльності:рухової, ігрової, пізнавальної і художньої.

Основним пунктом в режимі дня є виконання фізкультурно оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика,гімнастика після сну, фізкультурні заняття, фізкомплекси на прогулянці, піші переходи, прогулянки,розваги,спортивні свята.

Проводилися повітряні та сонячні ванни, загартування водою, щоб діти не відчували втоми, вправи великої активності чергувалися спокійними. Використовувалися слідуючі оздоровчі продецудири: обливання водою, полоскання горла водою кімнатної температури, сонячні ванни, прогулянки босоніж по вологому піску, траві, прогулянки на свіжому повітрі. Здійснювався педагогічний контроль рухового режиму у групі.

Всі види занять за виключенням музичних проводились на свіжому повітрі.

В період оздоровчого періоду було проведено ряд заходів та свят згідно плану. Батькам вихованців були надані консультації: « Літо і його небезпека Тепловий сонячний удар», «Правила поведінки на воді», «Як запобігти гостро-кишкових інфекцій». Були випущені санбюлетні: «Питний режим вдома», « Складаємо літній раціон для дитини», «Чисті руки- запорука здоров»я».

  • дітей проводилася згідно плану. Кожен тиждень і день мав свою назву: «В гостях у літа», «Мандрівка казкою», «Ми веселі сонечка», «День юного артиста» і т.д.

Були проведені свята та розваги:

- до Дня захисту дітей — районна спартакіада «Малятко»;

- спортивне свято «Ми веселі дошкільнята – щоб здоровими зростати, треба весело нам грати, фізкультуру поважати!»

- до Дня незалежності — «Шануймо Україну»

Конкурси:

- «Найкращий малюнок на асфальті»,

- «Шукаємо таланти»,

- «Розкажи вірша про літо»

Розваги: «Шоу мильної бульбашки», «Літо зустрічаємо», «Прийшов Спас – готуй рукавиці про запас».

  • з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування. Організація харчування дітей в літній період здійснювалась згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», а також «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», чинних санітарних норм та правил. На літній період в закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування, проводився контроль за дотриманням правил організації харчування адміністрацією садочка. Кожного дня з 10 до 11 годині ранку організовувався другий сніданок. За сприятливих погодніх умов діти отримували другий сніданок в дитячому кафе «Ягідка», яке було «облаштовано» педагогами закладу на спортивно-ігровому майданчику. А коли погода не дозволяла сніданок отримувати на свіжому повітрі «кафе» переносилося в приміщення екологічної кімнати закладу. Діти отримували соки, вживали банани, апельсини, яблука, різноманітні ягоди, а під час обіду їх харчовий раціон доповнювали свіжі овочі.

За результатами роботи з оздоровлення дітей в літній оздоровчий період 2018 року варто зазначити в ДНЗ було оздоровлено 21дітину, які відвідували заклад у літній період , що складає 75%.

Таким чином, слід відзначити, що оздоровчий період в дошкільному закладі «Золота рибка» було проведено на належному рівні.

SAM_4201 SAM_4201      ...Позаду веселкове літо... Для наших маленьких вихованців воно було цікавим, захоплюючим та змістовним. Усі проведені протягом літа заходи запам’ятались дітям новими враженнями від побаченого, дитячі голівки збагатились новими знаннями, їх тіло здоровям, а очі сяють радістю – поставленої мети досягнуто!

 

Переглядів: 48 | Додав: dnzsynivka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: